Nikki Reed Biography

9. února 2010 v 15:34 | Ashley.Reed |  N.R-Biography

Nicole Houston Reed (* 17. ledna 1988, Los Angeles) je americká herečka, dcera umělce Setha Reeda. Jedná se o nejmladší osobu v historii, která kdy napsala filmový scénář (Třináctka) Nedávno se zviditelnila rolí Rosalie Haleové ve filmu Stmívání.

Osobní život:
Život této herečky byl od mládí velmi pestrý. Jako malá dívka byla stydlivá a ležela často v knížkách. Ve svých dvanácti letech se však dostala ke skupině děvčat, které nešly zrovna příkladem. Její do té doby hezký vztah s matkou začal skřípat a Nikki začla experimentovat s drogami, sexem a drobnou kriminalitou.

Kariéra:
Catherine Hardwicke, umělkyně, která se chtěla stát režisérkou a spisovatelkou, dlouho chodila se Sethem Reedem a po rozchodu s ním přišla s Nikki do styku. V roce 2002 začala s Nikki spolupracovat na scénáři filmu. Nejprve z toho měla vzniknout lehčí komedie, ale vznikla Třináctka, která byla napsána podle skutečných událostí, které Nikki prožila. Nikki a Catherine dokončily dílo během šestiti dnů o zimních prázdninách.

Film je částečně rebelský, autobiografický, dramatický a zobrazuje divoký život dívky, která se stává ženou a navazuje vztah k drogám, sexu a krádežím. Hlavní charakter Tracy, který ztvárnila Evan Rachel Wood, byl vlastně vytvořen podle Nikki, která hrála divokou, rebelskou holku, která jí ve skutečnosti "zkazila".

Nikki je velmi talentovaná a po tomto filmu natočila další, například: Legendy z Dogtownu, Úkladná vražda a také si zahrála roli v americkém seriálu O.C.

Dalším mezníkem její kariéry je filmové zpracování ságy Stmívání, kde Nikki ztvárnila roli Rosalie Haleové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama