Ashley Greene Biography

9. února 2010 v 14:12 | Ashley.Reed |  A.G-Biography
Ashley Michele Greene (* 21. února 1987 v Jacksonvillu, Florida) je americká filmová a televizní herečka a také modelka. Slávu jí vynesla role Alice Cullen ve filmu Stmívání.

Osobní život:
Narodila se Michele a Joeovi Greenovým v Jacksonvillu. Matka pracuje v pojišťovnictví a otec je bývalý americký námořník, který nyní podniká. Studovala Wolfsonskou střední školu. Když jí bylo 17, přestěhovala se do Los Angeles v Californii, kde studovala Lee Strasberg Institute. Má jednoho staršího sourozence Joea, který stále žije s rodiči v Jacksonvillu.

Baví jí turistika, nákupy, jít na pláž, čtení, surfování, atd. Sama o sobě říká, že všechny díly ságy Stmívání přečetla ještě předtím, než dostala roli Alice Cullen a je velkým fanouškem ságy. Se všemi herci ze Stmívání má kamarádské vztahy, nejlépe si rozumí se svým filmovým manželem Jacksonem Rathbonem (Jasper) a Kellana Lutze (Emmett) zná už z filmu Warrior. Jejími nejoblíbenějšími skupinami jsou Paramore, Linkin Park a Muse.

Jejím vzorem je britsko-holandská herečka Audrey Hepburnová a jejím nejoblíbenějším filmem je Snídaně u Tiffanyho.


Kariéra:
Pracovala jako modelka pro firmy: Vision NYC, New Englands Model Group, IMG Models, Spirit Agency, ID Models. Předváděla pro firmy Feng Junk a Satura.

Chtěla se stát herečkou a v roce 2006 se jí to podařilo hostováním v seriálu Drzá Jordan a v seriálu Žralok. Pak přišly nějaké filmové role a nejvíc se zviditelnila rolí Alice Cullen ve známé sáze Stmívání, ve stejnojmeném filmu Stmívání (Twilight). Má za sebou i druhé pokračování ságy s názvem Nový měsíc (The Twilight Saga: New Moon) a Zatmění (The Twilight Saga: Eclipse).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama